Belka Area — об’єднання студентів, аспірантів і молодих вчених. Відкрита лабораторія електроніки «Лампа», де студенти безплатно користуються обладнанням, щоб вивчати напрями сучасної електроніки. «Радіо КПІ», що звучить у студмістечку університету, та інші ініціативи.
- Окремо йдуть стартапи — новостворені компанії, націлені на інноваційні технології.
- Власне, кому наразі цікаві відтворювані рішення з підручника, коли з цим впорається безкоштовна версія ШІ-помічника?
- Підібрати університет з іншими спеціальностями цієї галузі ви можете в розділі ЗВО.
- Сьогодні високого попиту набуло навчання ще у шкільному віці, коли підлітки мають змогу отримати теоретичну та практичну базу.
- Це був перший у світі дрон, що вмів їздити, літати й плавати.
Ця акредитація свідчить, що навчання відповідає вимогам європейської освіти. Також це стосується навчальних матеріалів і матеріальної бази. Курси програмування – це один із найпопулярніших способів швидко опанувати ІТ-професію.
Популярні It-професії
Ця спеціальність вимагає розуміння психології користувачів, уваги до деталей та здатності бачити продукт очима кінцевого користувача. Спеціальність «Інженерія програмного забезпечення» в оновленому за міжнародною класифікацією переліку належить до галузі знань F «Інформаційні технології». Студенти ХНУ беруть участь у хакатонах, організованих Хмельницьким ІТ-кластером. Також команда з факультету перемогла у хакатоні «Інновації для перемоги» травня 2024 року.
Затребуваність професії програміста обумовлена стрімким розвитком інформаційних технологій та цифрової трансформації. Практично кожна компанія, it академія незалежно від галузі, потребує ІТ-спеціалістів для підтримки своїх систем, розробки нових продуктів і забезпечення кібербезпеки. Згідно з численними дослідженнями, попит на програмістів продовжує зростати, а зарплати у цій сфері залишаються одними з найвищих на ринку праці.
У навчанні гри на гітарі одним із найважливіших завдань викладача є допомога учневі не лише у технічному вдосконаленні, але й у розвитку його власного музичного стилю. Програміст – це людина, яка володіє мовою програмування. Є велика кількість мов, що мають свої особливості використання (для створення сайтів, ігор, ботів, роботів тощо).
У цих компаніях студенти ІТ-спеціальностей можуть пройти стажування та практику. Студенти ХНУРЕ беруть участь у міжнародному ігровому хакатоні World Game Jam 2024 (у партнерстві з Харківським ІТ-кластером та Gameloft), а також у Winter IT Camp від DataArt. В університеті є спільні дисципліни разом з ІТ-партнерами — EPAM, SoftServe, NetCracker, GlobalLogic, Genesis, InfoPulse, Sigma Software, NIX, Uklon, Ajax тощо. Студенти можуть самостійно обрати опції стажування та практики серед тих, які пропонують ІТ-компанії. Шевченка співробітники факультету Комп’ютерних наук і кібернетики проводять хакатони для студентів. В університеті діє Лінукс-клуб, який ініціювали і проводять студенти.
Кожен студент зі свого особистого кабінету може створити звернення-тикет, щоб розв’язати проблему або поставити запитання. Адміністратор розподіляє тикети по компетентних особах. Якщо немає бажання сідати за студентську лаву, можна знайти відповідні онлайн курси.
Іт-сфера: Які Існують Спеціальності
Крім того, в університеті діє математична школа, проводять олімпіади з програмування. Наприклад, 26 жовтня цього року відбулася Міжнародна олімпіада зі спортивного програмування Proggy-Buggy Contest від DataArt. Фахівці цих компаній проводять лекції та практичні заняття в університеті. Перелік професій, пов’язаних з індустрією програмування, дуже широкий і охоплює як розробників, так і системних адміністраторів, творців ігор, графічних дизайнерів і не тільки. Я часто проводжу співбесіди й віддаю перевагу ініціативним і тим, хто горить своєю справою, адже технології можна вивчити, а от навчитися проактивності не завжди вдається.
Частіше за все подібні курси орієнтовані саме на студентів та випускників без досвіду роботи. Так, наприклад, компанія Intellias навчає Frontend, Java, DevOps, Testing та пропонує вакансії найуспішнішим учням. Дані вище свідчать про те, що вища освіта — не запорука успішної кар’єри у програмуванні, і без неї можна працювати та отримувати різноманітні плюшки від роботодавців. Також для вступу у 2025 році потрібно подати мотиваційний лист. У ньому абітурієнт розповідає про свої здобутки та чому він вирішив стати програмістом. Вимоги до мотиваційних листів у кожному виші свої, їх можна знайти на сайтах закладів вищої освіти.
Також варто врахувати наявність дослідницьких проектів та можливостей для участі студентів у них, оскільки це може забезпечити практичний досвід та розвиток навичок. Навчатися на профільних факультетах круто тим, що ви потрапляєте у середовище амбітних розумних студентів, які знають (ми сподіваємося), чого хочуть. Можливо, з кимось із них ви зробите pet-проєкт, який стане стартапом-єдинорогом! А якщо пощастить, ви також зустрінете сильних викладачів, які розкажуть, як стати розробником та як влаштована сфера IT. Якщо сприймати факультет як ком’юніті, то можна знайти корисні зв’язки як серед одногрупників, так серед менторів, запрошених лекторів та викладацького складу. Вони підкажуть, які технології та фреймворки зараз варто вивчати та де знайти можливості для стажувань.
Важливо не боятися ставити питання, навіть якщо вони здаються безглуздими. З власного досвіду скажу, що основна користь від курсів — це не знання, які дають викладачі, а вектори розвитку. Свого часу я обрав не той факультет КПІ та вступив на хімічну інженерію, тож вчитися програмування довелося самостійно, зокрема й на курсах. Там я дізнався, які матеріали читати, що вивчати глибше.
Термін навчання на бакалавраті — three роки 10 місяців, або 4 курси. Він пропонує навчання за наступними спеціальностями “Інженерія програмного забезпечення”, “Комп’ютерні науки”, “Кібербезпека та захист інформації” та низка інших спеціальностей. Тут також можна навчатися на денній та заочній формі. Курси зазвичай дають базові знання за короткий термін. Після них ви можете претендувати на початкові позиції.